Zgeometryzowane słodkości/ Geometric Paperie

Paperie betyipiernaty

Krótki tekścik, kilka zdjęć. Następna praca w toku. Dzięki Małgosi z CottonCafe mogłam cieszyć się najnowszą kolekcją AGF równocześnie z resztą świata. To nie jest powszechna sprawa w naszych sklepach. Nowa kolekcja, nowa projektantka i gdyby wnioskować z tego co widać w tzw. mediach społecznościowych – wielki sukces autorki Amy Sinibaldi (jak obwieszczono na stronach AGF, Amy została właśnie ich stałą projektantką).

Tkaniny są śliczne. Idealne do niemowlęcych pokoi, na małe ubranka i słodkie upominki. Oprócz kwiatowych wzorów w różach i rozbielonych turkusach, są dwie tkaniny idealne na tła dla kolorowych wzorów (tzw. low volume) i wyrazista granatowa.


Short story, a few pictures. Another WIP. Thanks to Malgosia from CottonCafe I could grab fabrics from the newest AGF line Paperie along with rest of the world. I think this is not so often here.

New line, new designer and – as I see in social media – great success. Another news: Paperie’s designer: Amy Sinibaldi became AGF’s licensed designer.

Fabrics are beautiful. Perfect for nurseries, babies’ clothes, cute pouches. Apart of lovely pink and turquoise flowery patterns, there are two great low volumes. Oh, and this sharp, navy one!

Paperie betyipiernaty detail 1

Koc (póki co tylko wierzch, trwają obrady na temat tkaniny na spód 😉 powstał spontanicznie. Nie ukrywam, że uwielbiam trójkąty i od nich się wszystko zaczęło. Jeden romb, drugi i poszłoo. A potem nieoczekiwanie dołączyły gęsi. Flying geese czyli lecące gęsi to też jeden z podstawowych wzorów w patchworku (znajdują się na środku oraz pomiędzy rombami, to prostokąty złożone z 3 trójkątów). Jak dotąd miałam z nimi raczej ograniczony kontakt. Ale poczytałam jak to uszyć i zmieniam zdanie. Nawet je lubię szyć, a na pewno lubię oglądać.

Aktualnie kocyk ma ok 70x110cm

Wszystkie tkaniny pochodzą z kolekcji Paperie Amy Sinibaldi dla Art Gallery Fabric.


Quilt to be (it’s only top, still thinking about the fabric for the back) was made very spontaneous. I love HSTs (half square triangles) and this was my starting point. I made first diamond, then second and…another. Flying geese were next. I would lie telling that I like to sew flying geese block. But I think I might change my mind. finally I know how to deal with them 😉

My top measures 27,5 x 43 inches.

All fabrics from Paperie by Amy Sinibaldi for Art Gallery Fabric.

Paperie betyipiernaty detail 2

Miłego weekendu/ Have a nice weekend

Maja

7 myśli w temacie “Zgeometryzowane słodkości/ Geometric Paperie

  1. Odpadam! Jesteś niesamowita, jak również ta praca 🙂 Przecież konkurs z tą kolekcją został rozstrzygnięty w poniedziałek wieczorem, a odbiór jeszcze później! Ja nie wiem jak Ty to robisz. A top jest doskonały. Ciekawa byłam jak uszyjesz te słodkości, żeby nie były niczym tort bezowy (słodkie do bólu). Już wiem 🙂

    Polubienie

  2. Śliczny! Taki delikatny, subtelny można by rzec 🙂
    Zastanawiam się, czy miałaś na niego plan, czy sam się w trakcie ukształtował. Bo w gruncie rzeczy jest dość skomplikowany konstrukcyjnie/kolorystycznie. Mnie się nigdy nie udaje nic zaplanować od początku do końca :)))) Czekam na finał!

    Polubienie

  3. Pingback: Paperie | betyipiernaty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s