Gwiazda, tekst, torba/ Star, text, tote

 Indelible Trai Tote 1

Wygląda na to, że patchwork w wydaniu betyipiernaty leży i kwiczy. Kolejny tydzień z wyrobem z działu: szycie na boku. Torebka projektu Anny Graham (Noodlehead) – tak jak w przypadku torby-na-wszystko, fantastyczna instrukcja, szyje się gładko.

Powstała z myślą o konkretnej osobie,  której według mnie spodoba się tkanina z tekstem na fioletowym tle ( Indelible Katariny Rocelli dla AGF). Dołączył mały zestaw Modern Geometric Bliss Jeni Baker, który kupiłam dawno temu w craftfabric.pl (a który jest teraz wyprzedawany po niższej cenie). Z zestawu powstała gwiazdka (lone star), główna dekoracja torebki. Musztardowa obwódka powstała ze ślicznej tkaniny z kolekcji Lighthearted (aaa topniejąca ćwiartka!!). Poza żółtą, nieśmiertelną Britten Nummer z Ikei na podszewkę i Koną na pasek, wszystkie tkaniny są z AGF .

 Indelible Trai Tote 2

It looks like there is not much quilting here from some time. This is another post with work called: „sewing without quilting”. This time it i trail tote by Anna Graham. And this time just the same as with Cargo Duffle pattern is easy to follow.

This little thing was made for someone  (who does not know it yet) who I hope will appreciate purple text print by Katarina Rocella (Indelible). Then I choose Modern Geometric Bliss by Jeni Baker (sorry for my mistake). I bought Fat Eight in Polish craftfabric long time ago, now it is on sale there. I made lone star using modern bliss’s stripes, and then I added mustrad sashing (it is one of my favourite fabric from Kokka’s Lighthearted – my FQ is getting smaller 😦 ).

Stripes are made from Kona Cotton, yellow stripes are Kokka and inside there is everlasting Britten Nummer from Ikea. The rest of fabrics are from AGF.

 Indelible Trai Tote 3

Nie przypuszczałam, że szycie torebki da mi tyle frajdy!

Zupełnie przypadkiem trafiłam w moim ulubionym sklepie na książeczkę Granny chic. Idealnie wypełniła wnętrze torebki i ujawniła w trakcie zdjęć podobieństwo do tkaniny Indelible!

Jak wspomniałam wnętrze też w napisy, choć już dość zachowawczo: czarne na białym, z małym kolorowym akcentem w postaci kieszonki. Druga zamykana na zamek znajduje się na zewnątrz.

Ponieważ użyte tkaniny nie są sztywne użyłam mojego ulubionego wigofilu – jest idealny do torebek, koszyczków jeśli zależy nam na trwałej formie dzieła. Pewnie grubsza flizelina też by się świetnie sprawdziła, i byłaby trochę łatwiejsza w obróbce – wigofil jest trzecią warstwą w torebce, nie nadaje się do naprasowywania, niestety, w związku z czym trochę więcej z nim zabawy.

Całkiem wygodna i poręczna torebeczka do tak zwanego latania 😉

Miłego weekendu!

 Indelible Trai Tote 4

I still can not belive that sewing this tote would be so fun!

The book from pictures was a lucky find at my favourite store and it appears, that it is perfect match to the trail tote! Especially to purple Indelible pattern.

As I mentioned the inside of the tote is black and white, but I added some color by making fun pocket. Another zippered pocket is outside, behind the star.

I used quilting cotton and wigofil which is nonwoven, stiff interfacing without glue on it. Anna’s pattern suggested using fusible woven interfacing and I think that it could be easier to use, cause wigofil is third layer of the tote, so It is a bit more work to do. But anyway I like how it came out 🙂

I think it is nice everyday bag (especially for autumn’s, colorless days…)!

Have a nice weekend!

 Indelible Trai Tote 5

 

 

Reklamy

8 myśli w temacie “Gwiazda, tekst, torba/ Star, text, tote

  1. Super torebka! Kolory i kolory i jeszcze raz kolory (moje dwa ulubione). I wszystkie tkaniny, które uwielbiam, zwłaszcza Indelible. Będę jej wypatrywała na ulicy 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s