Kosmetyczka vel Suknia Balowa/ Zippered pouch aka Ball Gown

Zippered patchwork pouch

Moja kolejna tkaninowa fascynacja karmi się kolorami i wzorami autorstwa dwóch Pań: Anny Marii Horner i Amy Butler.  Z chęci zatrzymania piękna tylko dla siebie powstała kosmetyczka (która aktualnie jest koszykiem na robótki ręczne ;).

Do boskich kwiatowych motywów dodałam tkaniny z tekstem (Lighthearted Ayumi Takahashi) i len. A wzór to uproszczona wersja „meksykańskiego bloku”. Wzór tak mi się spodobał, że mam w planach wykorzystać go, w wersji oryginalnej, do uszycia jakiegoś koca.

Zippered patchwork pouch 2

Here they are:  another „my favourite fabrics”. Colorful, floral, divine designs by Anna Maria Horner and Amy Butler. This time I wanted to make something for myself, just to keep all these beautiful patterns stayed on my shelf. That is how my zippered pouch was created (or a knitting basket which it is right now 😉

I had gorgeous floral fabrics in one hand and had decided to add text fabrics (Lighthearted by Ayumi Takahashi) and Essex linen. The block I used is based on Mexico pattern seen on Rachel Hauser blog. I like this pattern so much, that I am thinking about using it for something bigger… Yep! A quilt…

Zippered patchwork pouch 3

A zatem kosmetyczka…zaszewki na bokach spowodowały, że stała się według mnie, niezbyt może drobną, panną w balowej kiecce. Na pewno w uzyskaniu tego efektu pomogło wykorzystanie poliestrowego, sprasowanego wypełnienia i przepikowanie go razem z zewnętrzną częścią. W środku jest oczywiście podszewka.

Dzięki poliestrowemu wypełnieniu kosmetyczka jest lekka i jednocześnie dobrze leży w dłoni. Nie jest wiotka, ma fakturę, ładnie trzyma kształt.

Zippered patchwork pouch 4

Zgłosiłam tę pannę do kolejnej zabawy – tym razem torebkowej, organizowanej przez Sarę Lawson:

So…My pouch. The pleats on its sides created this funny shape which i like to call a girl in a Ball Gown. I think that using ironed polyester batting and quilting helped to make it works that way.
I like cause it is light and handy. It is not floppy and keeps its shape nicely.
I am linking my Ball Gown to Sara Lawson’s Purse Palooza 🙂

Zippered patchwork pouch 5

Miłego weekendu,

Have a nice weekend,

Maja.

3 myśli w temacie “Kosmetyczka vel Suknia Balowa/ Zippered pouch aka Ball Gown

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s