#16 Motyle/ #16 Butterflies quilt

P 16-1

Gorąco. A w taki upał – nie ma to jak usiąść przy maszynie i uszyć kocyk :)) Niewielki, lekki, motyli… Tym razem wybrałam tkaniny, których widok oprócz ogromnej przyjemności, przywodzi na myśl morską bryzę, chłodną wodę. Od dawna miałam w szafie nieduży zestaw Gossamer Art Gallery Fabrics. Pastelowy, ale nie słodki, delikatny ale nie mdły. Śliczny.

We have hot summer here (at last). There is no better time, for sewing a small quilt. Not too big, not too heavy, full of butterflies… This time I have chosen Art Gallery’s Gossamer. A beautiful collection of airy, cool fabrics designed by Sharon Holland. Gossamer is frosted but no dull, sooo pretty!
P 16-2

Od pewnego też czasu chciałam wykorzystać prosty wzór z kwadratów, z kontrastującymi narożnikami. Ułożone w odpowiedni sposób tworzą kształty przywodzące na myśl motyle. To bardzo wdzięczny i łatwy wzór, według mnie idealny dla zaczynających przygodę z patchworkiem.

This simple square pattern was on my to do list for some time. Squares with contrast corners arranged to look like butterflies. The pattern is quite easy, jolly and I guess perfect for begginers.

P 16-3

Gossamer uzupełniłam jednokolorowymi bawełnami: Ash i Pond (Kona Cotton) oraz jednym z wzorów z fantastycznej kolekcji Doe Carolyn Friedlander.

I have added Ash and Pond Kona Cottons and one fabric from Carolyn Friedlander’ Doe.

P 16-4

Tył kocyka to niezastąpiona Britten Nummer – mam tylko nadzieję, że dobrze znosi liczne prania, co nieuchronne w przypadku kocyków dla najmłodszych… Lamówkę zrobiłam z kolejnej ukochanej tkaniny z szafy – Indelible (też AGF).

For the back I picked irreplaceable Britten Nummer from Ikea – I hope that this fabric likes lot of washing (which is inevitable as this is a quilt perfect for newborn). Binding is made from another text print – AGF’ Indelible.

P 16-5

Najwięcej zabawy sprawiło mi pikowanie (?!) Zaczęłam oczywiście od rombów, po czym stwierdziłam, że chciałabym nieco podkreślić kształt motyli, więc zrobiłam im obwódki. Nadal czułam niedosyt, w związku z czym z wolnej ręki zrobiłam pętelki na skrzydełkach, takie niby oczka. I o dziwo, ta część pikowania okazała się najbardziej zabawna.

Quilting was the most enjoyable part of making this patchwork (quite surprising for me). I have started with regular diamond grid. Then I have added lines around butterflies. I felt that it is not enough, and have done some loops on butterflies’ wings. That was the best part of quilting!

P 16-6

I ledwie odeszłam od maszyny a tu ciach – okazało się, że szykuje się nowa szyciowa zabawa. Tym razem u Gosi z bloga Quilts My Way, przez całe wakacje trwa zabawa pod nazwą:

Zgłaszam się ochoczo, tym bardziej, że mój kocykowy błękit wpisuje się w obowiązkową paletę (o wakacyjnej nazwie koloru „pond” nie wspominając…).

Just after I have turn off my sewing machine I found out that Gosia from Quilts My Way announced summer sewing party. I am linking my butterflies, cause it’s summer and I have Kona’s Pond in it (from suggested color scheme)!

P 16-7

Cały kocyk ma 87x119cm (34 x  43 cale).

Wypełnienie i nici bawełniane.

Quilt measures 34 x 43 inches

Cotton batting and thread

8 myśli w temacie “#16 Motyle/ #16 Butterflies quilt

  1. Jesteś niesamowita! Ja jeszcze nie zdążę pomyśleć, a Ty już rach – ciach – bach!! masz uszyte! 🙂 Brawo!!
    Motyw „motyli” bardzo wdzięczny – zwłaszcza ten jeden egzemplarz, który postanowił wybić się od pozostałych i polecieć w przeciwnym kierunku :)) Bardzo fajnie przełamał całość! Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzenia!

    Polubienie

  2. Pingback: 2015 Skończmy to razem/ 2015 Finish Along Q3 | betyipiernaty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s